Astroprocent

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Księga wizualizacji

Księga wizualizacji

Email Drukuj PDF

Domena Astroprocent

 

 

Jak każda akcja lub program korzystający z publicznych środków finansowych, również Ogólnopolska Akcja "1% na astronomię" posiada jeden, obowiązujący wzór logotypu oraz formy znakujące inwestycje lub przedmioty zakupione przez Astroprocent. Zaliczamy do nich:

 

 

  • Oficjalny logotyp Akcji "1% na astronomię" - to kwadrat z  białą symboliką 1% podatku, w którym zamiast kółek znajdują się wizerunki planety Saturn zaczerpnięte z logotypu organizacji administrującej Akcją, tj. Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Pod kwadratem znajduje się nazwa oficjalnej strony Akcji - www.astroprocent.pl  Kolor tła kwadratu i nazwy domeny to w palecie CMYK "błękit nieba" (RGB: R0, G124, B195).

 

1%

plik PNG, 168KB
plik CDR, 18KB
plik JPG, 148KB
pobierz pobierz pobierz

 

 

  • Naklejka informacyjna Akcji "1% na astronomię" - powinna być nanoszona na wszelkiego rodzaju materiały, przedmioty, urządzenia, nagrody lub inne elementy ruchome, których zakup, renowacja, naprawa lub inna trwale związana czynność, sfinansowana została ze środków Akcji. Dotyczy to także ruchomości współfinansowanych, np. włącznie ze źródłami prywatnymi lub publicznymi. Fundusze Akcji mogą być łączone ze współfinansowaniem ze środków unijnych lub krajowych.

 

Naklejka Akcji.


plik PNG, 15KBplik CDR, 37KBplik JPG, 68KB

pobierzpobierzpobierz

 

 

  • Tablica informacyjna Akcji "1% na astronomię" - rozmiar tablic można dowolnie modyfikować do potrzeb, przy czym tablica musi być na tyle duża, aby grafika logotypów była czytelna z odległości co najmniej kilku metrów. Preferowanym rozmiarem tablicy jest format podany w pliku źródłowym Corela, umieszczonym pod niniejszą grafiką. Tło tablicy pozostawia się białe, natomiast w miejsce brakującego logotypu można wstawić instytucje realizującą przedsięwzięcie, logotyp innego sponsora, partnera lub np. gminy, na której powstała inwestycja z udziałem środków "1% na astronomię".

 

 

Tablica informacyjna - wzór.

plik CDR, 151KBpobierz 

 

  • Oficjalna strona Akcji "1% na astronomię" - to witryna informacyjno-promująca zamieszczona na serwerze będącym w dyspozycji administratora Akcji, umieszczona pod adresem www.astroprocent.pl  Jej aktualizacją zajmuje się dział informatyczny Stowarzyszenia POLARIS - OPP oraz Zarząd.

 

www.astroprocent.pl

 

 

  • Oficjalna pieczęć Akcji "1% na astronomię" - którą posługuje się w oficjalnej korespondencji tylko i wyłącznie administrator Akcji, składa się z logotypu (po lewej stronie) oraz nazwie i zawartych poniżej danych administratora, czyli Stowarzyszenie POLARIS - OPP.

 

Pieczątka Akcji.

 

 

  • Opisy na fakturach, rachunkach i innych dokumentach finansowych - środki z Ogólnopolskiej Akcji "1% na astronomię" wymagają księgowania wyodrębnionego, a wszystkie dokumenty finansowe powinny być opisane trwale z tyłu następującą treścią: Sfinansowano ze środków Akcji "1% na astronomię" - fundusze za rok _____ (________) w kwocie: _______PLN. W miejsce kresek poziomych należy wpisać odpowiednio: liczbowo rok, w nawiasach cel główny wydatkowania środków za dany rok np. ochrona ciemnego nieba, cyfrowo kwotę z dokładnością do groszy.

 

Opisy na fakturach.

 


Poprawiony: wtorek, 20 marca 2012 15:16  

Co to jest Astroprocent?

Astroprocent, to akcja pozyskująca odpisy podatkowe 1% na rzecz popularyzacji astronomii i ochrony ciemnego nieba...

Przekaż 1% na astronomię!

KRS: 0000076686


Wypełnij deklarację PIT!