Astroprocent

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Apel o 1%

Apel

Email Drukuj PDF

Apel

Szanowni Państwo !

W imieniu grup, instytucji, osób, podmiotów oraz polskich organizacji astronomicznych działających na  polu nauk ścisłych, popierających Akcję „1% na astronomię”, zwracamy się z ogólnokrajowym apelem o przekazanie 1% odpisu od podatku dochodowego na wspieranie rozwoju zainteresowania astronomią wśród społeczeństwa polskiego, a w szczególności na ochronę ciemnego nieba w Polsce.Fundusze z akcji „1% na astronomię” przekazywane były dotąd na wiele przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i popularyzatorskim jak chociażby konkursy astronomiczne, nagrody dla laureatów Olimpiady Astronomicznej, czy też Międzynarodowy Rok Astronomii 2009. To właśnie Astroprocent przyczynił się do powstania pierwszego w kraju obszaru ochrony ciemnego nieba CN-001 oraz finansuje popularyzację astronomii wśród najmłodszych.

Jak wiele gwiazd na niebie tworzy Drogę Mleczną, tak samo każda zapisana złotówka pomaga chronić to co najcenniejsze w astronomii - ciemne niebo.Miłośniku Astronomii !
Nawet jeśli nie rozliczasz się jeszcze z podatku dochodowego, zapytaj osoby bliskie w Twoim otoczeniu, czy mogłyby przekazać swój 1% odpisu od podatku na Twoje zainteresowanie zamiast do urzędu skarbowego! Prosimy – dopilnuj, aby polska astronomia amatorska nie straciła tej szansy, gdyż tutaj liczy się każda przekazana złotówka!Akcja „1% na astronomię”, to jedyna w Polsce możliwość przekazania odpisu podatkowego na ochronę ciemnego nieba w kraju Mikołaja Kopernika czy Jana Heweliusza... Zadbajmy o nasze dziedzictwo w postaci rozgwieżdżonego nieba!

 


Poprawiony: środa, 21 marca 2012 22:53  

Co to jest Astroprocent?

Astroprocent, to akcja pozyskująca odpisy podatkowe 1% na rzecz popularyzacji astronomii i ochrony ciemnego nieba...

Przekaż 1% na astronomię!

KRS: 0000076686


Wypełnij deklarację PIT!